URODZINY W STUMILOWYM LESIE

W piątkowy poranek 13.10.2017r. przedszkolaki ze Skibniewa świętowały urodziny znanego i niezwykle lubianego przez dzieci Misia o Bardzo Małym Rozumku, zwanego Kubusiem Puchatkiem. W prezencie przyniosły mu laurki z życzeniami i odśpiewały gromkie „Sto lat!”

Dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu i jego przyjaciołach. Wykazały się świetną znajomością lektury, rozwiązując zagadki związane z postaciami ze Stumilowego Lasu. Pomagały Misiowi zdobyć miodek podrzucając go na chuście, z zawiązanymi oczami doczepiały ogon Kłapouchemu, skakały w workach, jak Tygrysek. Była gimnastyka, nie zabrakło też tańców.

Pod koniec imprezy przyszedł czas na „małe co nieco”, czyli urodzinowy tort! W tym roku wyjątkowy, bo zrobiony z muffinek wykonanych dzień wcześniej przez dzieci. Polane słodkim miodkiem babeczki smakowały wybornie!

Zadowolone przedszkolaki wróciły do swoich sal i do końca dnia tuliły pluszowych przyjaciół Puchatka – Prosiaczka, Kłapouszka, Królika, Kangurzycę i Maleństwo.

Małgorzata Jóźwiuk